A mai edzésemen azon morfondíroztam, hogy hatévnyi futás ide vagy oda, még most is sokszor elbénázom a hátizsákom bepakolását. Ez onnan jutott eszembe, hogy a széria-felszerelésnek számító kis csomag papírzsepi helyett a mai 25 km-es futásomon mindössze 1 db árválkodott a zsebemben, ami igencsak érzékenyen érintett...
Körbe-körbe karika
Mivel nincs bringás kísérőm, aki kulacsot és a frissítésnek valót jó Sancho Panzaként hozná utánam, így a futásaim helyszínét többnyire úgy választom meg, hogy minél többször útba essék egy-egy közkút, így megspórolom magamnak a felesleges cipekedést.
Az elmúlt egy év hosszú futásait például nem bonyolítottam túl: kisvárosunk vásárterén köröztem akkor is, amikor 5-10 km-t kellett futnom, és akkor is, amikor 70-80 km volt a feladat. Mivel ezen a 980 méteres körön kút is van, ez roppantmód megkönnyíti a frissítést. Ez a helyszín azért is klassz, mert akár hűtőtáskába is gyömöszölhetek némi enni-és innivalót (gyümölcslevet, kólát, jeget), ezt lepakolhatom és körözés közben mehet a frissítés; sőt luxuselemként még váltópólót is bekészíthetek magamnak.
#odavissza
Amikor már ráunok a körözgetésre, akkor igyekszem olyan 5-10 km-es szakaszokat kijelölni, ahol szintén tudok vizet vételezni menet közben, ilyenkor kicsit többször teszem meg a kijelölt útvonalat oda-vissza.
Itt már jóval kevesebb cuccal kell megoldanom a frissítést, így többnyire
Ezek kerülnek be a hátizsákomba
1 db 500 ml-s kulacs izóval
1 db 250 ml kulacs, amiben az izóhoz szükséges koncentrátumot tartom (ebből nem kell sok)
/Ha izotóniás italport használok, akkor üres pezsgőtablettás hengerben viszem magammal- kb. 80 g-nyi fér el benne, ez 1 liter vízhez elegendő/
Mini zippes tasakban:sótabletták és fehérje kapszulák
Gélek (lefagyasztva)
Darabolt banánok (héjában hagyva)
Paradicsom/uborka nagyobb darabokra vágva sózva (kis műanyag dobozban)
1-2 müzliszelet/keksz
Papír zsebkendők
Egy vékony félbevágott textilpelenka (ezt vizezem, és teszem a nyakamba, ha nagyon meleg van)
Pénz (menet közben kiskocsmában/boltban vételezhető némi életmentő kóla is)
Ti hogy oldjátok meg a frissítést ebben a nagy melegben?
Ha szívesen olvasnál még a frissítés rejtelmeiről, kattanj át ide:
Ha nem akarsz lemaradni következő posztomról, csatlakozz Facebook oldalamhoz is!