Szöveg: Szabó Anna – futó- és triatlonedző | 2018.11.15. | Frissítve: 2019.07.03. | |
Párt keresni (és találni) nehezebb, mint egy ironman. Pláne, ha triatlonozol. A depóban megszokott duma ugyanis nem biztos, hogy bejön az első találkán, viszont tény, hogy a jó állóképesség nem csak a hosszú edzéseken jön jól. Mire figyelj a következő randin? Mutatjuk!
- Lehet, hogy szerinted teljesen rendben van, hogy a bringáddal osztod meg a hálószobát, nevet adsz neki, becézgeted, szelfizel vele, a közös fotót posztolod, és a fürdőkádban mosod le, de egy „civilnek” ez meglehetősen fura, ezért egyelőre ez maradjon a te kis titkod. #dirtylittlesecret #bikeporn.
- Legyél őszinte az életkoroddal kapcsolatban, ne feledd, hogy az egy kétjegyű szám, és nem egy öt éves intervallum. Most felejtsd el az age group kategóriákat.
- Ülj a bárszéken összeszorított foggal és eszedbe ne jusson megemlíteni, hogy pont OTT dörzsölt ki az ülés, és ezért rettentő kényelmetlen.
- Apropó, kidörzsölés. Lehet, hogy a „van nálad egy kis vazelin?” kérdés teljesen oké a depóban, de az első randival kevésbé kompatibilis.
- Az anyagcsere folyamatok megtárgyalása is felejtős, ezért lehetőleg kerülj bármilyen ürítéssel kapcsolatos kifejezést, pláne egy mondaton belül. Háromszor.
- Ha már anyagcsere folyamatok… Az „és képzeld, az első extrém ironmanem után véreset pisiltem..", a „nagyon kellett pisilnem, de egy olimpiai távon nem állhatok meg e miatt…”, valamint a „miután háromszor hánytam, sokkal jobban lettem…” kezdetű sztorit is tartogasd későbbre. Vagy inkább soha napjára.
- Attól, hogy a randipartnered nem ismeri a TP, SMR, TSS, HR, FTP, TT, Strava, tapering, off-season, laktát-küszöb, és fartlek kifejezéseket, még lehet jó ember. Semmiképp se kezdd el megmagyarázni ezeket.
- A borospohár nem kulacs! Ha összenyomod, széttörik!
- Használj zsebkendőt. A takonyrakéta szerelmes andalgás közben nem olyan romantikus.
- Fogadd el, hogy Frodóról a legtöbb embernek a Gyűrűk Ura jut eszébe. Fogadd el azt is, hogy nem velük van a baj.
- SOHA ne randizz tapering alatt. S-O-H-A! Jobb, ha tudod, hogy olyankor elviselhetetlen vagy. Keveset edzel, ezért túlpörögsz, mert túl sok az energiád, és be nem áll a szád, mert folyamatosan arról beszélsz, hogy milyen borzalmas, hogy nem edzhetsz.
- Ne dicsekedj el azzal, hogy már este 9-kor fellövik a pizsit, hogy a hajnali 6-kor már a medenceparton állhass, és úgy általában, jobb, ha a napirendedet (napi 2 edzés, masszázs, nyújtás, erősítés…) egyelőre jótékony homály fedi.
- „Akkor is menni kell, ha nem esik jól.” „Nem fáj, csak máshogy jó.” „A rossz edzés is jobb, mint a semmi.” „Nem lehet minden edzés tökéletes.” Ezek a mantrák jól jöhetnek akkor, amikor este az alváson kívül nincs nagyon máshoz kedved. Csak arra vigyázz, hogy még véletlenül se mondd ki ezeket hangosan.
- A „nagyon jól mozogsz!”, „hú, de jól bírod!” és a „nyomjad még, már nincs sok hátra!” első hallásra nem biztos, hogy ugyanazt jelenti neked és a triatlonmentes életen szocializálódott partnernek.
Kihagytam valamit?