Iratkozz fel hírlevelünkre!

Felhasználási feltételek

Írj nekünk

Vincze Zsófi az UTH-n, Marx Kinga a Szentendre-Trailen győzött

Vincze Zsófi 15:05:15 alatt teljesítette a 4600 szintemelkedésű 112 km-es UTH-t. Második Makai Viki (15:45:15), harmadik Csernus Brigi (16:0555).

Az apróságoktól egészen az ultrafutókig felölet minden természetszeretőt és futni vágyót az idei Salomon Ultra Trail Hungary.

A legkisebbek még szombat délután a Salomon Kids-Trailen próbálhatták ki magukat 400-600-800 és 1000 méteren. Nekik a futás és mozgás öröme a lényeg.

A City-Run betétszám Szentendrén belül haladt, 5 km-es távjával azok is bevonva, akik még csupán ismerkednek a futással.

A Visegrád-Trail a maga 29 kilométerével és 1100 méteres szintemelkedésével komoly kihívást jelentett az indulóknak, nem beszélve arról, hogy a vasárnap 11 órakor rajtoló mezőny a legnagyobb kánikulában futott. A férfiaknál Balhás Ákos (2:32:51), a nőknél Pap Csilla (3:04:49) lett az első. A futamban szerzőnk, Németh Györgyi 21. helyen ért célba 4:03:37-es idővel.

A Szentendre-Trail során 54 kilométert és 1800 méter szinemelkedést kellett leküzdeiük az indulóknak. A férfiaknál Büki Ádám éppen beérkezett 5 órán belülre (4:59:13) és nyerte a futamot. Nőknél az idén szuper formában levő Marx Kinga a Mátrabérc után a Szentendre-Trailen is győzni tudott, ideje 6:09:55. Őt követte egy kevés lemaradással Orosz Anita 6:11:05-ös idővel, harmadikként pedig Panyor Krisztina érkezett be 6:16:45-tel.

Szombat éjfélkor indult az Ultra Trail Hungary , egy olyan terepverseny a Pilisben, ahol a 112 kilométer mellett 4200 méter szintemelkedéssel is meg kell küzdeniük a versenyzőknek. A férfiaknál Pálfy Márton szinte végigrobogott a pályán és csupán 12 óra 11 percre volt szüksége a verseny teljesítéséhez. Mögötte Veres Gábor ért be másodikként 12:37:03-as idővel, majd a kórházba sietett, hogy egy esés következtében felszakadt tenyerét összevarrják (nem kell aggódni, Gábor jól van). Harmadikkén Hrastovec Ivan érkezett be 12:40:35-tel.

Nem sok fiú érkezett be, mire abszolút 10. helyen feltűnt a színen Vincze Zsófi, aki végig magabiztosan vezetett a versenyben, üldözőitől egyre távolodva a táv második felében. Zsófi ideje 15:05:15. Zsófi nálunk megjelent cikkeit itt találhatjátok. Másodikként állandó szerzőnk, Makai Viki érkezett be 15:45:15-tel, írásaiból itt tudtok szemezgetni. Harmadik helyen pedig a tavalyi második helyezett és A Kör első női teljesítője, Csernus Brigi érkezett be Szentendrére, az ő ideje 16:05:55.

A verseny minden indulójának gratulálunk!