Iratkozz fel hírlevelünkre!

Felhasználási feltételek

Írj nekünk

Patrycja Bereznowska új 12 órás Guiness-rekordja futópadon

Patrycja Bereznowska Facebook oldal | "Új világcsúcs futópadon és Guiness rekord, 135,12 km" - ezzel a Facebook üzenettel jelentkezett be a lengyelek kiváló ultrafutónője, Patrycja Bereznowska június 16-i posztjában.

A lengyel ultrafutónő 44 évesen több világcsúcsot is tart.

Patrycja Bereznowska neve nem lehet ismeretlen azok számára, akik kicsit is követik a nemzetközi ultrafutást. A lengyel hölgy a 24 órás futás világbajnoka lett 2017-ben Belfastban és ekkor állított fel új világcsúcsot 259,991 km-es futásával. Még ebben az évben a Spartathlonon is győzni tudott elképesztő 24 óra 48 perc és 18 másodperces idővel (ez azóta is női pályacsúcs a görögországi versenyen). A Spartathlon abszolút pályacsúcsát amúgy a görög Yannis Kouros tartja: 20:25:00 idővel.

Visszatérve Patrycjához, egy évvel később, 2018-ben Temesváron Európa-bajnoki címet is szerzett 24 órás futásban a "szerény" 243.355 km-es eredményével. 24 órás világcsúcsát 2019-ben döntötte meg az amerikai Camille Herron 262,19 km-es eredményével. De úgy tűnik, ha Patrycja "elveszít" egy világcsúcsot, állít egy másikat, mert június 16-án megjelent facebook posztjában 12 órás futópados futásban felállított új Guiness-rekordjáról számol be, amit 135,12 km-rel ért el. (A futópados eredmény nem hivatalos atlétikai világrekord, ezért számít Guiness-rekordnak. - szerk.) A korábbi futópados rekordot nem hivatalosan Bérces Edit tartotta a 136,1 kilométeres eredménnyel, melyet a 24 órás futópados világcsúcsánál ért el.