Zelinka Gabi és Molnár Enikő a Budapestman olimpiai távú bajnokai

Forrás: budapestman.hu

Az augusztus 25-26-án megrendezett Budapestman olimpiai távja magyar bajnokság volt egyben, a táv magyar bajnoka Flander Márton és Molnár Enikő.

Augusztus utolsó hétvégéjét, vagyis a hivatalos nyár legutolsó vasárnapját szemelték ki a verseny szevezői az első Budapestman megrendezésére. Az eseményen az olimpiai távú (1500 méter úszás, 40 km kerékpár és 10 km futás) triatlon verseny mellett több betétszámmal is készültek, a gyerekek számára junior futam, a nőknek ladies run és a "csak" futóknak 10 km-es Radio1 futásre is lehetőség nylít az eseményen belül.

Az olimpiai távban két külön kategóriában versenyezhettek az indulók, az egyik az úgynevezett "pro" vagy "elit", a másik az országos bajnokság mezőnye. Akik rendelkeztek a megfelelő kvalifikációval, proként indulva harcba szállhattak a pénzdíjakért, viszont így nem vehettek részt az országos bajnokságon. Az országos bajnokság mezőnyével ugyanez a helyzet, ők nem versenyeztek a pénzdíjakért, csak a bajnoki címért.

A pro kategóriában Faldum Gábor ért be elsőnek, ő 1:49:19 alatt söpört végig a pályán. Mögötte Tóth Tamás (1:52:36) és Dévay Márk (1:53:26) értek fel a dobogóra. A nőknél Zelinka Gabriella egy komoly betegség és majd' két év kihagyás után 2:05:50-nel elsőként ért a célba. Az üldözők közül Bragmayer Zsanett (2:06:57) és Sebők Klaudia (2:07:56) értek fel a dobogóra.

A másik kategórián belül Flander Márton 1:59:31-gyel lett országos bajnok, mögötte Wagner Tamás (2:03:21) ezüst, Pajor Gábor (2:03:47) pedig bronz érmet szerzett. A nők között Molnár Enikő 2:17:47-tel hozta el az aranyat, második helyen Jakab Ilka (2:20:10), harmadikon pedig Vajkovics Viktória (2:20:29) végzett.

A 10 km-es Radio1 futáson Pelsőczy Attila 35:40-nel első lett, abszolút harmadik helyezettként, a nők között elsőként pedig Szekeresné dr. Bakonyi Fruzsina futott be 37:25-tel.

A 6,6 km-es Ladies Run futamot Vincze Zsófia, oldalunk egyik vendégszerzője nyerte 28:30-as eredménnyel, mögötte Lucsán Boglárka (31:02) és Haraszin Lina (31:28) értek fel a dobogóra.