Mag Erika (10:38:14) nyerte az első Ultra Tisza-tó futóversenyt, második Bosznay Dia (10:56:18), harmadik Máténé Varju Edit (11:14:31)

Július 15-én rendezték meg az első Ultra Tisza-tó futóversenyt, az Ultrabalaton 111 km-es kistestvérét.

Az elsőként megrendezésre kerülő UTT 111 km-es versenyt egyéniben, párosban és négy- és ötfős váltóban, valamint 5-10 fős csapatban is teljesíthették az indulók. Az egyénieknek 16 órájuk volt arra, hogy teljesítsék a távot, a 82 induló közül csupán 5-en nem tudták befejezni a versenyt,

Férfiak között minden várakozásnak megfelelően Steib Péter nyert 8:58:44-es idővel. Mögötte Erőss Endre 10:18:46-os eredménnyel második, míg Cserpák Tamás 10:27:46-tal harmadik helyen végzett.

A nők között kis híján a férfi dobogóra is felférve Mag Erika végzett az élen 10:38:14-gyel. Második helyen Bosznay Dia futott be 10:56:18-cal, a dobogó harmadik fokára pedig Máténé Varju Edit állhatott fel 11:14:31-es célidejével.

A párosok között a férfi kategóriában a Biceps váltó 8:51:41-gyel érkezett a célba. Nem gyakran fordul elő, de a női páros, a SAC 8:44:54-es idővel bizony odapörkölt a férfiaknak is.

Férfi trióban a Könnyen Jólesően csapat 7:48:56-os idejével verhetetlennek bizonyult. A háromfős női csapatok esetében első helyen a RUNberries végzett 9:37:21-gyel.

A négyfős férfi kategória győztese a Még egy kört! csapat lett 8:48:38-cal. A nők esetében ugyanezt a kategóriát a Girls4run nyerte 9:36:02-vel.

Az 5-10 fős csapatok esetében az első helyen a Szolgálati Agarak sprinteltek be a célba 6:52:53 alatt. A női 5-10 fős csapatoknál pedig a HRSE-Fut6unk 9:26:28-as idővel nyert.