A Börzsöny trail női első helyezettjei: Szabó Csilla (S), Gábor Anita (M) és Tiricz Irén (L)

A Börzsöny trailen három különböző táv körül választhattak a terepre vágyók.

A július 16-án megrendezett Börzsöny trailen a S távon indulóknak 8 km-rel és 310 méter szintemelkedéssel, a M távon versenyzőknek 24,2 km-rel és 1053 méter szintemelkedéssel kellett megküzdeniük, míg az L távot választóknak 35,1 km lefutása mellett 1548 méter szintemelkedés is járt a nevezéshez.

Az S távon első helyen végzett Szabó Csilla, aki 49:51 alatt teljesítette a távot. Mögötte szorosan érkezett 54:00-val második helyre Szabó-Kopjár Katalin. A harmadik helyen Rácz Katalin végzett 56:33-tal.

Férfiaknák a rövid távon Eberwein Róbert győzött 43:39-cel, második Komjáti Bálint 44:23-mal, harmadik helyen pedig Földesi Sándor futott be 48:45-tel.

Az M távon a nőknél Gábor Anita 2:25:48-cal tudott győzni. Második helyen Bede Annamásia végzett 2:36:00-val, harmadik pedig Pittner 2:37:23-mal.

A férifaknál a 24 km-es versenyt Török András nyerte 2:01:40-nel. Második helyen a francia Sylvain Brunon 2:11:30-cal, hamradik helyen pedig Horváth Ferenc futott be, ideje 2:14:07.

A L táv női résztvevő közül Tiricz Irén volt a leggyorsabb 3:36:03-as idővel. Másodikként Pap Csilla érkezett a célba 3:48:31-gyel, harmadik helyen pedig Panyor Krisztina végzett 3:53:32-vel.

A férfiaknál a hosszú táv leggyorsabbja Beda Szabolcs volt 2:58:48-cal, másodikként Csaba Attila érkezett be a célba 3:02:52-vel, a dobogó harmadik fokára pedig Harmann Attila állhatott fel 3:18:32-es idővel.