Nagy Kati nyerte a Spartathlont, Maráz Zsu harmadik!

Péntek reggel óta az egész hazai futóvilág izgalommal követte a 246 kilométeres Spartathlon ultrafutóversenyt, melyen négy magyar nő is indult - Maráz Zsuzsanna, Máténé Varju Edit, Kolluti Margit és Nagy Katalin. Őket egy korábbi anyagunkban részletesen bemutattuk.

A Spartathlont végül az október 1-i, szombat reggeli befutójával, Nagy Kata nyerte meg a nők között, ideje 25:23:52 lett. Kata tíz éve él az Egyesült Államokban, és futóként az USA színeiben indul. A Spartathlonra címvédőként érkezett. Összetettben is csak három férfi előzte meg. A rajt utáni első maratoni részideje pedig 3 óra 22 perc lett ! OMG!

Nagy Kata 2016-os Spartathlon befutója (fotó: Sparathlon official)

Maráz Zsuzsanna a 2015-ös és 2016-os Ultrabalaton győztese, élete első Spartathlonját futotta, és rögtön a dobogó harmadik fokára állhatott. "Ez lesz pályafutásom csúcsa a futásban" - mesélte korábban. Maráz Zsuzsi a magyar küldöttség legjobb eredményét futotta, ideje 27:45:42 lett. Összetettben pedig a 20. helyet szerezte meg. Első Spartathlonján kiválóan debütált az esztergomi futó, aki magazinunk szerzője is egyben. Ultrafutással kapcsolatos tapasztalatait megosztja velünk az FN Magazin oldalain

Maráz Zsu a 2016-os Spartathlonon

A székesfehérvári Máténé Varju Edit ismét sikeresen teljesítette a 246 kilométeres távot, idén immár harmadszor. A nők között 8. lett, 32:29:02-es idővel.

Edit a célban. (fotó: Spartathlon Magyar Csapat Facebook oldala)

Kolluti Margit a szintidővel küzdve, drámai helyzetben, végül 210 kilométernél kényszerült a verseny feladására. A Facebookon fia tolmácsolásában azt olvashattuk, hogy Margit nem csalódott, és örömmel tölti el, hogy a versenyben eddig is eljutott.