Megdőlt a női félmaratoni világcsúcs

A kenyai Peres Jepchirchir 1:05:06 órás új világcsúccsal nyerte meg a nők versenyét a Rász el-Haimában rendezett félmaratoni viadalon.

A szám világbajnoki címvédője honfitársa, Florence Kiplagat két éve felállított rekordját döntötte meg három másodperccel – a nemzetközi szövetség beszámolója szerint.

Az egyesült arab emírségekbeli futóversenyen Jepchirchir nagy csatát vívott a 2009-ben félmaratoni világbajnok, ugyancsak kenyai Mary Keitanyval, aki végül 1:05:13 órás egyéni csúccsal lett második. A harmadik a szintén kenyai Joyciline Jepkosgei lett, méghozzá 1:06:08 órával, ami közel három perccel jobb, mint az eddigi legjobbja.

Köszönjük!

Sikeresen feliratkoztál hírlevelünkre!

Nyirati Rita
A futás veszélyes cucc

Minden túlsúlyosnak adva van a lehetőség, hogy ne kelljen feltartott kézzel élni. MIndenkinek helye van a futópályán. Zazi belevágott, nem volt könnyű.