100 km-es OB, Lubics Szilvi és Muhari Gábor győzött

Beindult a versenyszezon és ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy a mai napon 100 kilométeres országos bajnokságot rendeztek Velencén. Az 5 km-es nagynak nevezhető pályán összesen 69 olyan futó indult el, aki komoly felkészülés után szerette volna teljesíteni a 20 kört.

A 100-as mezőnyben Dr. Lubics Szilvia szinte végig vezette a női mezőnyt és végül 8:27:43-as eredménnyel nyerte meg a versenyt. Szilvi számára ez az eredmény nemzetközi „A” szintet jelent. Az országos bajnoki cím mellett világhírű ultrafutónőnk a világranglista vezető pozícióját is elnyerte. Legrosszabb körideje 27:17 (5:27 p/km), leggyorsabbja pedig 23:27-es (4:41 p/km) lett.

Mögötte húga, Vágó Boglárka végzett másodikként 8:37:01-es idővel. A dobogó harmadik fokára pedig Kisháziné Zombory Erika állhatott fel 8:50:46-es idejével.

2017 országos bajnoka 100 kilométeren, Muhari Gábor

A férfiaknál, első helyen Muhari Gábor végzett, aki magabiztos és végig egyenletes futással 6:53:23 alatt teljesítette a 100 kilométert. Legrosszabb körideje 21:43 (4:21 p/km), míg leggyorsabbja 19:58-asra (3:59 p/km) sikeredett. A villámként lepergetett 100 km nemzetközi „A” szintet jelent. Ezzel az eredménnyel Gáborunk a jelenlegi világranglista 2. helyére futott fel.

Második helyen Zabari János végzett 7:33:06-tal, mely eredmény megkövetelte, hogy a legrosszabb köre 23:35-ös (4:43 p/km) legyen. Harmadik helyen a 2016-os év ultrafutó felfedezettje, Halama Levente végzett, aki az utolsó 10 km-en robbantotta csak be a rakétákat, és két 23 percen belüli körrel megelőzte az addig előtte lévő Magyar Józsefet (7:37:37).

A versenynek betétszámként beillesztettek egy 50 km-es futamot, melyen nőknél a Bosznay Diána (4:10:33), Lipták Zita (4:39:47) és Cseke Lilla (4:51:53) sorrend alakult ki. Férfiaknál Czunyi Károly (3:23:28), Jakab Attila (3:36:25) és Vaczkó Zsolt (3:42:02) alkották a dobogót.

Minden célba érkezőnek gratulálunk és jó pihenést, gyors regenerálódást kívánunk!

A fotókért hálás köszönettel tartozunk Szabó Áronnak!

Köszönjük!

Sikeresen feliratkoztál hírlevelünkre!

Belus Fruzsina
Nyertem a Bükki Hegyi Maratonon

Ma reggel úgy kelt fel a lányom, hogy közölte a családdal, ő is futó lesz. Szép az élet! Beszámoló a Bükki Hegyimaratonról.